Naujienos

Top 2014 m.tapetų spalvos

 

Apžvelgus visame pasaulyje vyraujančias mados aktualijas, Tapetas.lt siūlo atitinkamą tapetų asortimentą. Tikimės, jog pateikta informacija įkvėps Jus renovuojant Jūsų būstą.

Ko gali tikėtis dizaineriai, architektai ir šiaip entuziastai iš 2014 metų? Galime tik išduoti, jog bus spalvinga. Žvilgtelėkite į šių ir ateinančių metų spalvų TOP ir išsrinkite savo atspalvį.

Vyraujančias spalvas galime suskirstyti į tokias kategorijas:

 

  • Erdvė-Šviesa-Harmonija

2014 metais vyrauja šviesios, ramios, pastelinės spalvos suteikiančios patalpoms erdvės bei harmonijos. Rusvai gelsva; melsva; šviesiai ruda; citrinų šerbeto geltonumo; persiko spalva. Balta spalva kaip buvo taip ir liko populiari, pasikeitė tik tai, jog balta spalva derinama su kitomis spalvomis, arba miksuojama išgauti šviesius atspalvius. Greitai populiarėjanti spalva- pilka. Ji tapatinama su rafinuotumu. Pilka spalva derinama su kitais tiek ryškiais, tiek šviesiais atspalviais.

         

  • Gamta-Natūralumas

Atgal į gamtą! Taip skamba 2014 metų šūkis. Gamtos įtakotos spalvos ir motyvai buvo ir liks populiarūs. Tokios spalvos kaip - šviesiai ruda; švelniai gelsva; purpurinė; mėtos; bambuko, samanų žalumo; žemės; koralo; kokoso rudumo; medaus atspalviai. Tamsiai juoda, ruda ir pilka naudojama kaip akcentas, pabrėžti šviesias spalvas.

      

  • Retro ir vintažas

Jaukumas ir komfortas – štai ko mes norime. Išblukusios ir laiko paliestos spalvos suteikia erdviai charakterį. Neoficialus stilius derinamas su moderniu dizainu - tokioje patalpoje visi  jausis jaukiai. Dizaineriai siūlo idėjų semtis iš praeities. Populiarūs atspalviai: ruda, išblukusi oranžinė ar rožinė, šilta raudona, povo spalvų atspalviai. Jaučiama ir etninė šalių įtaka. Arabijos, Afrikos, Indijos ir ypaš tolimųjų rytų kultūrų įtaka vyrauja ir interjero dizaine. Genčių ir gyvunų raštai, rankų darbą imituojantys nėriniai, išblukusios spalvos, suskilinėję dažai suteikia patalpai charakterį.

                    

  • Turtingos-ryškios spalvos

2013/2014 kuo ryškiau, tuo geriau! Neoninis geltonumas, laimo žalumas, saldžiai rožinė, ryškiai rožinė, ryškiai oranžinė, signalinė raudona, mėlyna ir t.t. Tačiau nepersistenkite, ryškias spalvas naudokite kartu su šviesiomis, tokiomis kaip rusvai gelsva, natūralaus medžio ar balta spalva. Ryškių spalvų tope – mėlyna. Daugelis dizainerių vieningai išrinko mėlyna populiariausia metų spalva. Spalvos dominavimo priežastis aiškinama tuo, jog ekonomikos ir socialinio nestabilumo laikais mėlyna asocijuojama su pasitikėjimu ir stabilumu. Populiarūs įvairūs mėlynos spalvos atspalviai: smaragdine, indigo, vidurnakčo mėlyna, tamsiai mėlyna, turkio spalva, taipogi ir švelnūs mėlinos spalvos atspalviai.

Daugiau informacijos: http://www.tapetas.lt/

informaciją paruošė: Tapetas.lt ir Medžio centro administracija.