Naujienos

Tapetų klijavimo instrukcija

Reikalingi įrankiai

Prireiks tik žirklių, volelio, staliaus peilio, kempinės klijams nuvalyti, reikės klijų teptuko, tapetų lyginimo šepečio. Taip pat pravers matavimo juosta, gulsčiukas ir kopėčios.

Pagrindo paruošimas

Pirmiausia nulupame senus tapetus. Juos dažniausiai apipurkškiame vandeniu ir paliekame keliolikai minučių, kad suminkštėtų klijai. Viniliniai tapetai lengvai nusilupa po vieną juostą. Švarią sieną nušluostome ir atsargiai nuvalome senų klijų likučius. Įtrūkimus glaistome atitinkamu glaistu ir pašlifuojame. Tam tikslui galima kartais naudojame šiek tiek vandeniu praskiestus tuos pačius tapetų klijus. Kai nuiminėjame nuo sienos kabančius daiktus, į medsraigčių skyles galime įsmeigti degtukus ar vinukus. Vėliau legvai juos galima ištraukti ir ten vėl galima įsukti medrsaigčius.

Tapetų klijavimas

Jeigu sienos yra lygios – atkerpame kelias juostas iš karto. Kirpdami juostas, kurių rašto nereikia derinti pridedame po 15 cm prie išmatuoto sienos aukščio. Jei raštą reikia suderinti – suderiname jį ant grindų ir pažymime kitoje juostos pusėje jų klijavimo tvarką. Klijuojame tolyn nuo pagrindinio šviesos šaltinio. Klijavimą užbaigiame kampe prie durų, kur sandūros ne taip matysis. Ištepame išvirkščią tapetų pusę klijais ir paliekame, kad klijai įsigertų. Ant tapetų etikečių dažnai yra nurodomas laikas, kurio reikia klijams įmirkti.

Kjijuoti reikia tikslia vertikaliai. Kad būtų lengviau – nubrėžiame ant sienos vertikalų brūkšnį, pagal kurį ir deriname pirmąją klijuojamą juostą. Viršutinį juostos galą glaudžiame prie lubų, palikdami 5 cm kraštelį. Prigludusį prie sienos tapetą lyginame rankomis, voleliu arba šepečiu nuo vidurio į kraštus. Tada klijuojame antrą juostą taip, kad sutaptų kraštų piešiniai. Priklijuotų juostų kraštus ties grindjuostėmis ir lubomis lygiai nupjauname.

Kampų klijavimas

Darome taip, kad ties kampu klijuojama tapeto juosta užsilenktų maždaug 5 cm ant kitos juostos. Vietas virš durų ir langų išklijuojame tapetų atraižomis.

Tapetavimo defektai

Tikriausiais kai kurių klaidų mums nepavyksta išvengti. Nebijokite – daugumą klaidų galima ištaisyti nenulupant tapeto. Defektų atsiranda todėl, kad galbūt buvo nepilnai paruoštas paviršius, tepta per mažai klijų, grunto arba jie buvo netinkami. Naikindami pūsleles, įpjauname tapetą aštriu peiliu, plyšį patepame klijais. Šepečiu arba rankomis išlyginame, po to nuvalome ir klijus. Jei atsirado raukšlių, aštriu skutimosi peiliuku įpjauname raukšlę, dar kartą patepame klijais ir išlyginame rankomis ar voleliu.

 

Paruošė: UAB „G ir G partneriai“  ir Medžio centro administracija.