Naujienos

Instrukcija prieš pradėdami parkeltenčių klojimo darbus

BENDRA INFORMACIJA

Parketlenčių pakuotes laikykite sausoje vietoje ir atidarykite tik prieš pradėdami klojimo darbus. Apie pastebėtus parketlenčių defektus informuokite pardavėją. Suklojus parketlentes, pretenzijos dėl mechaninių pažeidimų nebus priimamos.

KLOJIMO BŪDAI

„BOEN“ parketlentės gali būti klojamos „plaukiojančiu“ būdu, t.y. jų netvirtinant prie pagrindo. Klojant šiuo būdu, lentelių išdroža ir įlaidas suklijuojami. Parketlentės gali būti tvirtinamos prie juodgrindžių 20/50 mm vinimis. Rekomenduojamas atstumas tarp vinių 300 – 400 mm. Klojant parketlentes „plaukiojančiu“ būdu ar prikalant prie pagrindo, rekomenduojama naudoti garsą slopinantį paklotą. Parketlentes gali būti klijuojamos prie pagrindo. Šiuo atveju klijai tepami ne tik ant parketlentės išdrožos, bet ir ant pagrindo. Tai geresnis tvirtinimo būdas, nes parketlentės tampa atsparios taškiniam slėgimui ir pagerėja žingsnių garso slopinimas.

KLIMATO SĄLYGOS

Santykinė „BOEN“ parketlenčių drėgmė yra 7,5 ±1%. Prieš klojant parketlentes turi būti sudėti visi langai ir durys, atlikti visi mūro, betonavimo ir tinkavimo darbai. Patalpos, kur bus klojamos parketlentės, temperatūra turi būti ne žemesnė nei + 15º C, o santykinė oro drėgmė – 40-60 %. Suklojus grindis, nerekomenduotini staigūs temperatūros ir santykinės oro drėgmės pokyčiai.

MEDIENOS DROŽLIŲ, FANEROS PLOKŠČIŲ IR GRINDLENČIŲ PAGRINDAS

Rekomenduojamas pagrindas yra 22 mm storio medienos drožlių plokštė, 19 mm storio faneros plokštė arba 21 mm storio medinės grindlentės. Parketlentės turi būti klojamos statmenai grindlentėms. Drėgmės kieki medinėse grindlentėse neturi viršyti 12 %.

BETONO AR LENGVOJO BETONO PAGRINDAS

Betono paviršius turi būti švarus ir lygus. Leidžiama tolerancija lygis yra ±3 mm, 2 metrų plote. Didžiausia leistina santykinė betono drėgmė neturėtų viršyti 3%. Betono pagrindą rekomenduojama padengti specialiomis, nuo drėgmės apsaugančiomis priemonėmis.

SENOS GRINDYS

Senųjų grindų dangų - linoleumo, vinilo, veltinio, plastiko – nuimti nebūtina. „BOEN“ parketlentės gali būti klojamos ant viršaus, prieš tai paklojus paklotą. Reto audimo kilimai, taip pat sena išretėjusi kiliminė danga yra tinkamas pagrindas „BOEN“ parketlentėms kloti. Parketlentės ant reto audinio kilimų klojamos „plaukiojančių“ būdu. Visuomet atkreipkite dėmesį, ar senos grindys yra lygios.

ŠILDOMOS GRINDYS

Sumontuotų grindų šildymo sistemų galingumas neturi viršyti 60 W/m2, arba aukštesnės kaip +27ºC juodgrindžių paviršiaus temperatūros. Būtina, kad šiluma tolygiai pasiskirstytų visame grindų plote. Pastaba! Ant šildomų grindų patiestų kilimų sudėtyje neturi būti gumos ar kitų tankių medžiagų.

GRINDŲ PRIEŽIŪRA

„BOEN“ parketlentės yra padengiamos 6 itin patvaraus lako sluoksniais. Jeigu montavimo metu parketlenčių paviršius susibraižė, tą vietą reikia nupoliruoti švitriniu popieriumi Nr.120 ir užtepti vienu „Boen Ultra” lako sluoksniu. Šios priemonės visiškai atstato buvusį nepriekaištingą dangos vaizdą. Periodinė priežiūra atliekama naudojant valymo ir blizginimo priemones iš „Boen Ultra” prekių grupės. Sausajam valymui naudojama speciali dulkių šluostė arba dulkių siurblys, drėgnajam – specialus “Boen Ultra” valiklis ar panašus neutralaus pH valiklis. Valydami parketlentes nenaudokite daug vandens, šluostę visuomet gerai išgręžkite. Norėdami išvengti pernelyg intensyvaus nusidėvėjimo, visuomet nuo parketlenčių pašalinkite smėlį ir dulkes. Kėdžių ir stalų kojas patartina padengti veltinio gabalėliais.

Pastaba: Parketlenčių klojimui ir priežiūrai komercinės paskirties objektuose, biuruose, sporto salėse ir t.t. taikomi griežtesni reikalavimai. Norėdami gauti išsamesnės informacijos, kreipkitės į “BOEN“ atstovus.

Daugiau informacijos:  http://www.gerosgrindys.lt/id-instrukijos.html

Iformaciją paruošė UAB "Medžio apdaila" ir Medžio centro administracija.