Naujienos

Vonios remontas: naudingi patarimai

Kreivos vonios sienos

Suremontuoti seno blokinio namo vonios kambarį nėra labai sudėtinga, jei žmogus gali nusamdyti kvalifikuotus meistrus ir netaupydamas perka kokybiškas medžiagas.

Senų blokinių namų vonios ir tualeto kambariai iš atskirų blokų būdavo surenkami ir sutvirtinami gamykloje, iškertamos angos vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiams bei plytelėmis išklijuojamos sienos ir grindys. Atvežus į objektą gatavą kabiną belikdavo įstatyti ją numatytoje vietoje.

Gamykloje štampuojami vonios ir tualeto kambariai dažnai būdavo šleivomis kreivomis sienomis. Žinoma, jų niekas nelygino ir nedailino. Todėl dabar remontuojant seną santechnikos mazgą sunkiausia gerai išlyginti sienas ir grindis. To nepadarius bus sunku tvarkingai suklijuoti plyteles.

Geriausia - plytelės

Įvairūs remonto specialistai bei darbų vykdytojai teigia, kad geriausia vonios grindis ir sienas klijuoti plytelėmis.

Vonioje labai drėgna, prausiantis po dušu į visas puses tyška vanduo. Plytelėms, beveik visai neįgeriančioms vandens, besiliejančios vandens kaskados nė motais. Tačiau kartais užsakovas raukosi vien išgirdęs apie plyteles ir reikalauja, kad vonios kambarį dažytume. Šiuo metu rinkoje yra įvairiausių vandeniui atsparių dažų, tačiau jie nelaiko labai ilgai. Ateis laikas, drėgmė ir pelėsis juos įveiks.

Vonios kambario sienoms siūloma rinktis glazūruotas plyteles, nes jas lengviau valyti nei neglazūruotas.

Gerai nušveiskite paviršius

Prieš klijuojant plyteles reikia tinkamai paruošti sienų ir grindų paviršių. Sienų plyteles reikia nudaužyti, o tai padaryti gana lengva. Keblumų iškyla su grindų plytelėmis. Kadangi jos dažniausiai būdavo klijuojamos gamykloje tiesiai ant betoninio pagrindo, nulupti jų praktiškai neįmanoma. Daužomos plytelės skyla į mažus gabalėlius, todėl grindų svarinimo procesas gali būti skausmingai ilgas ir nuobodus.

Jei durų slenkstis gerokai aukščiau už senas vonios grindis, o šios atrodo lyg priklijuotos amžiams, naujas plyteles galima klijuoti ant senųjų. Prieš tai grindis reikia nuvalyti acetonu ir nugruntuoti stambios frakcijos gruntu. Po to jau galima klijuoti plyteles.

Klijuodami naujas plyteles ant senųjų žiūrėkite, kad jos neiškiltų virš durų slenksčio. Kitaip bus nepatogu varstyti duris, greitai apsidaužys plytelių kampai, jos gali atšokti...

Karas pelėsiams

Naujai apdailai kruopščiai reikia paruošti ir vonios sienas. Pirmiausia švariai nuskuskite visus prieš tai buvusius dažus ar klijus iki pat betono. Vietas, kur įsiveisė pelėsių, reikia nuvalyti specialiais chemikalais. Kitaip jūsų triūsas atnaujinant vonios interjerą nueis šuniui ant uodegos. Neilgai trukus iš po naujos apdailos vėl išlįs grybelių kolonijos.

Pelėsiams sunaikinti reikia parinkti atitinkamus chemikalus. Jei jų įsiveisė tik ant sienos paviršiaus, užteks nupurkšti arba užtepti specialiais chemikalais. Tačiau jei pelėsių įsiskverbė giliau į sieną, teks pirkti brangesnių, bet gerokai efektyvesnių priemonių. Šie labai lakūs chemikalai įsiskverbia giliai į sieną ir ne tik sunaikina kenksmingus mikroorganizmus, bet ir neleidžia jiems atsirasti ateityje.

Susidorojus su pelėsiu sienas galima gruntuoti stambios frakcijos gruntu. Kadangi gamyklinių vonios ir tualeto kambarių sienos yra labai nelygios, teks jas lyginti.

Sienas lyginti galima tik cemento skiediniu. Drėgnoms patalpoms netinka jokie gipso skiediniai, nes jie sugeria drėgmę. Gerai išlyginus sienas, suklijuoti plyteles - juokų darbas. Svarbiausia - netaupykite - naudokite drėgmei atsparius klijus ir hermetikus.

Klijuodamas vonios sienas plytelėmis kiekvienas vadovaujasi savo skoniu. Vieni sienas plytelėmis išklijuoja iki lubų, kiti - derina jas su dažytu paviršiumi. Specialistai plyteles klijuoti pataria bent jau iki 2,2 metro aukščio, nes prausiantis po dušu siena aptaškoma vandeniu.

Galima ir dažyti

Nors daug specialistų nerekomenduoja dažyti vonios kambario, tačiau dažais prekiaujantys specialistai tikina, kad net drėgnas patalpas galima drąsiai dažyti. Dažant, kaip ir klijuojant plyteles, galioja ta pati taisyklė: svarbu gerai paruošti pagrindą. Be viso ko, patalpoje turi būti gera ventiliacija.

Vonioje neužtenka paprastos ventiliacinės angos. Būtinai reikia daryti priverstinę ventiliaciją. Jei patalpoje ant sienų ir lubų kondensuojasi garai, tai dažniausiai rodo, jog patalpoje oro ventiliacija yra bloga.

Dažant vonios sienas jas reikia paruošti lygiai taip pat, kaip ir klijuojant plyteles. Jeigu dažomas paviršius liečiasi su plytelėmis, tarpą tarp šių dviejų sluoksnių reikėtų padengti specialiais, pelėsiui atspariais hermetikais. Palikus nors ir mažytį plyšelį yra didelė tikimybė, kad ten apsigyvens įvairūs mikroorganizmai.

Žinovai pataria vonios kambario sienas dažyti specialiais dažais su priedais, neleidžiančiais atsirasti pelėsiams. Anksčiau vonioms naudoti emaliniai dažai dabar nebepopuliarūs. Su jais sudėtinga dirbti, reikia papildomų apsaugos priemonių, dažai ilgai džiūsta, o patalpas tenka intensyviai vėdinti.

Paprastai drėgnoms patalpoms skirti dažai yra blizgūs, nes jų paviršius gerokai atsparesnis drėgmei ir trinčiai, jį lengviau plauti. Norintieji matinio paviršiaus, turėtų rinktis fasadams skirtus vandens dispersinius dažus.