Naujienos

Istorinis interjero stilius

Šis stilius dažniausia siejamas su vienu ar kitu istorinės vietovės stiliumi: egiptietišku, japonišku, indišku. Jame išryškinami į tam tikrai kultūrai būdingi aplinkos estetikos bruožai, dekoravimo elementai ir gyvensenos ypatumai, pritaikant juos konkrečiai nūdienos aplinkai.

ISTORINIS stilius - apima laikotarpį maždaug iki XIXa. Jam būdinga ryški istorinė, geografinė ir socialinė klasifikacija. Čia matome labai aiškią ribą tarp aukštuomenės interjerų, kurie projektuojami pasaulinio lygio architektų, atitinka tam tikro laikmečio stilių ir kanonus (antika, gotika, renesansas, barokas, rokokas, klasicizmas) ir darbo klasės vidinių erdvių, kurios yra labai paprastos, daugiausia įtakotos geografinės padėties ir turimų gamtos išteklių (afrikietiškos, europietiškos, viduržiemio jūros, rytietiškos, mišrios amerikietiškos ir pan.) 

Senoviniai interjero stiliai, tai  stiliai iš praeities; tai, kas sena naujoje šviesoje, turinčių vertę istorinių daiktų prikėlimas naujam gyvenimui. Tai šiltų ir jaukių namų stiliai, priešprieša populiariam minimalizmui, mat baldai ir interjero detalės – rankų darbo, vienetiniai ar pagaminti nedideliais kiekiais.

Senoviniu negalima vadinti visko, kas pagaminta anksčiau nei šiuolaikinė mada. Svarbus jo bruožas – meninė daikto vertė ir kokybė

Senovinio stiliaus interjere būtinai atsiras natūralaus medžio senų arba sendintų baldų, išpieštų, ornamentuotų ar drožinėtų rankomis. Sienų spalvos – prislopintos, švelnios, pastelinės. Beje, net jeigu tai balta, ji bus šilto atspalvio, nes šaltas jau dvelktų modernumu. Tapetai – marginti, su gėlių ornamentais, pablukusių spalvų. Labai svarbus akcentas – senas raštuotas, tarsi nublukusių spalvų kilimas.