Naujienos

Parketlenčių (15 mm storio) klojimo instrukcija

1. Pirmąją parketlentę klokite prie sienos taip, kad jos išdroža būtų atsukta į sieną, o įlaidas – į išorinę pusę. Tarp grindų ir sienos turi būti paliktas 10 mm tarpas, todėl naudokite 10 mm pleištus. Klodami parketlentes „plaukiojančiu“ būdu ar kaldami prie pagrindo, naudokite garsą slopinantį paklotą. Jei grindys kalamos prie pagrindo, pirmoji parketlenčių eilė gali būti kalama iš viršaus, nes vėliau vinys bus uždengtos grindjuostėmis.

2. Įsitikinkite, ar pirmoji parketlenčių eilė yra visiškai tiesi. Norėdami tai patikrinti, naudokite virvelę.

3. Antroji parketlenčių eilė pradedama panaudojant nuo pirmos eilės likusią parketlentės dalį. Rekomenduojama naudoti ilgesnes kaip 40 cm parketlenčių dalis.

4. Klodami parketlentes „plaukiojančiu“ būdu, sutepkite klijais visą parketlentės išdrožos viršutinę dalį. Jei montuojama didelio ploto patalpose (50 – 100 m2), rekomenduojama klijus paskleisti ir viršutinėje ir apatinėje išdrožos dalyje. Parketlentes klijuojant prie pagrindo, klijai tepami ir ant pagrindo.

5. Norėdami sustumti parketlentes, naudokite specialų kaltelį. Šis įrankis specialiai sukurtas taip, kad apsaugotų parketlenčių kraštus nuo pažeidimų. Klijų perteklių nedelsdami nuvalykite drėgna šluoste.

6. Išpjovos parketlentėse turi būti tokios, kad nesiliestų su vamzdžiais. Vėliau išpjovos uždengiamos specialiomis movomis/grindjuostėmis.

7. Klodami paskutinę parketlentę, nepamirškite palikti 10 mm tarpą tarp sienos ir parketlentės.

8. Ilgose ir siaurose patalpose parketlentes rekomenduojama kloti išilgai.

9. Grindjuostės visuomet tvirtinamos prie sienos.

 

Linkime sekmės.

Informaciją paruošė UAB „ Medžio apdaila“ ir Medžio centro administracija.