Naujienos

"Medžio centras" investuoja ir didina prekybos plotą

Statybinių ir apdailos prekių parduotuvių centrą „Medžio centras“ Vilniuje valdanti UAB „MC Grupė“ į centro plėtrą ir renovaciją iki metų pabaigos investuos apie 1,4 mln. Eur. Jų plėtra – atsakas į augančias būsto statybas.

„Atnaujiname tiek pastato eksterjerą, tiek interjerą. Be to, sukursime visą infrastruktūrą: laiptus, liftą, eskalatorių, lankytojų poilsio ir darbo zonas, atskiras ekspozicijų erdves ir kita“, – jau pradedamus statybos darbus vardija Audrius Mockus, „MC Grupės“ valdybos pirmininkas.

Viename iš centro pastatų bus naujai įrengtas antrasis aukštas. Apdailos segmento parduotuvėms jame bus paruošta daugiau nei 2.000 kv. m prekybinio ploto. Taip pat numatyta didesnį centro pastatą sujungti su mažesniu. Atlikus plėtrą prekybinis pastato plotas padidės apie 30%.

Šalia plėtros atnaujinamos esamos erdvės, tačiau, pasak bendrovės, parduotuvės visą atnaujinimo periodą dirbs kaip dirbusios, statyba prekybos nepaveiks.

Numato augimą

Statistika rodo, kad šiemet, palyginti su pernykščiu bumu, perleistų būstų sandorių tempas kiek sulėtėjo. Tačiau statybos darbų tempas, panašu, yra įgavęs pagreitį, vienas po kito skelbiami nauji gyvenamųjų namų statybos projektai. „MC grupė“ taip pat nusiteikusi optimistiškai. „Medžio centro“ parduotuvių apyvarta pastaruosius kelerius metus vidutiniškai auga maždaug 20% kasmet. Augimą, pasak vadovo, lemia NT rinkos pagyvėjimas: statoma daug naujų individualių namų, kyla naujų daugiabučių kvartalų, žmonės atnaujina savo būstus, renkasi investuoti į kokybiškas statybines bei apdailos medžiagas.

„Tam tikras būsto ir apdailos rinkos sustingimas įvedus eurą, mano nuomone, yra suprantamas, prieš tai buvo jaučiamas bumas. Be to, geopolitinė grėsmė taip pat pristabdo žmones“, – sako p. Mockus.

Tačiau vertinant centro prekiautojų apyvartą tikimasi, kad ir šiemet pavyks priartėti prie praeitų metų skaičių ir juos dar šiek tiek padidinti

Po vienu stogu

Atnaujindama „Medžio centrą“ bendrovė siekia pritraukti ir kuo daugiau apdailos segmento prekėmis prekiaujančių pardavėjų. Po vienu stogu suburtos įvairios parduotuvės, pasak p. Mockaus, yra vienas iš svarbiausių specializuoto parduotuvių centro pranašumų. Kai bus baigta plėtra, šis pranašumas turėtų dar labiau išryškėti. Šalia dirbančių durų, plytelių, grindų ir kt. pardavėjų numatyta pritraukti daugiau šviestuvų pardavėjų, sustiprinti šį segmentą.

„Tikimės, kad bendra apyvarta išaugs labiau, nei padidės naudojami plotai“, – įtaką rezultatams numato p. Mockus.

„Medžio centras“, įskaičiuojant visus teritorijoje veikiančius prekybininkus, iš viso apima apie 15.000 kv. m plotą, jame įkurdinta per 50 skirtingų prekybos erdvių.


Plačiau - VZ.lt