Naujienos

Kosmetinis remontas savo rankomis II dalis

Sienų dekoravimas – suteikia kūrybos. II dalis

 

MADINGI tapetų raštai.

Sienas galima dažyti, mūsų centre galite pasirinkti įvairių spalvų, bei įvairių firmų (http://www.decoramentum.lt, http://www.atributas.lt, http://www.varduva.lt, http://www.samumas.lt, http://lemora.lt/, http://www.spalvusokis.lt/, http://www.dazaiplius.lt) tapyti, klijuoti tapetais (http://www.iris.lt, http://www.tapetas.lt) specialia natūralių augalų (bambuko, nendrių, meldų, linų) danga arba, jeigu kambariui norite suteikti prabangesnį vaizdą, - padengti audiniu (http://www.varduva.lt). Dabar galima rasti įvairiausių tekstilinių sienų apmušalų: iš šilko, šifono, atlaso ir kt. Jie yra plaunami ir atsparūs ugniai.

Natūralios sienų dangos valomos tik sausuoju būdu - siurbiant dulkes siurbliu.

Jeigu sienas nutarėte perdažyti, nepamirškite, kad apatinė jų dalis lengvai išsitepa, todėl ją verčiau nudažykite tamsesne spalva, o viršutinę - šviesesne.

Kad siena nebūtų nuobodi, pabandykite dažyti ją grafinėmis linijomis. Technika - paprasta: dažomos vietos atsargiai atribojamos viena nuo kitos specialia dažymo juosta, ant laisvų vietų tepami dažai voleliu arba teptuku, ir leidžiama išdžiūti. Juosta nuimama, kol dažai dar nespėjo galutinai išdžiūti. Grafines linijas galite kombinuoti su kita sienų dekoravimo technika, pvz., pergamentinėmis juostomis, trafaretais, lipdukais

Tapetų būna įvairiausių: popierinių, akrilinių, vinilinių, tekstilės, veliūro, fototapetų... Jei žadate klijuoti patys, prieš išsirinkdami pasidomėkite, kokiu būdu jie klijuojami: vieniems reikia ištepti tik sieną, kitiems - ir tapetus, ir sieną, treti būna jau su klijais ir pan.

Jeigu jūsų sienos yra nudažytos vandeniniais emulsiniais dažais, jų valyti nereikia - tiesiog užklijuokite ant viršaus tapetus. Sienos jau ištapetuotos? Tuomet sudrėkinkite jas karštu vandeniu ir nulupkite. Jeigu tapetai niekaip nenusilupa, naujus klijuokite tiesiog ant jų.

10 būdų dekoruoti sienas

Kai sienos nudažytos arba ištapetuotos, bendram vaizdui pabaigti galima pasitelkti įvairiausius meninius sprendimus. Štai keletas iš jų.

Fototapetai

Praėjo laikai, kai fototapetai buvo laikomi primityvaus skonio ženklu. Skaitmeninių technologijų dėka jie įgavo visiškai kitą vaizdo kokybę, todėl tapo interjero hitu. Popierius, kaip pagrindas, nugrimzdo į praeitį, jį pakeitė sintetinės drobės - tvirtos, neblunkančios, netgi plaunamos.

Fototapetų paviršius šiandien gali būti ir matinis, ir blizgus, ir netgi imituojantis kokią nors faktūrą - dekoratyvų tinką, smėlį, šilką, liną... Siužetų įvairovė - pribloškianti. Madingiausi iš jų - dešimtis kartų padidinti vaizdai, ant sienos užimantys tokią erdvę, kad atitiktų baldų masyvumą.

Fototapetais galima išklijuoti tiek visas kambario sienas, tiek jų fragmentus.

Įkvepiantys tekstai

Laikraščio ar žurnalo tekstai, taip pat grakščios eilutės, panašios į vinjetes, prancūzų kalba, gotikinis šriftas, vokų, skirtų laiškams, imitacija, fragmentai iš žodynų puslapių... Dažniausiai tokiais dalykais puošiami tik sienų fragmentai, o šrifto niuansai turi būti matomi per atstumą.

Rašymo lenta

Tai gan naujas, bet labai populiarus būdas dekoruoti sienas, ypač paplitęs JAV ir Kanadoje. Paprastai imituojama prancūziškų bistro valgiaraščio lenta arba paprasta piešimo lenta. Puikiai tinka virtuvėje, vaikų kambaryje arba darbo kabinete. Galima įsigyti arba gatavą tam tikro dydžio audinį, arba specialiais dažais nudažyti sieną.

Sienų lipdukai

 

Šis būdas puošti sienas atsirado prieš porą dešimtmečių. Sieninių lipdukų asortimentas šiandien begalinis. Jeigu laikote save kūrybišku žmogumi, ieškokite nebanalių siužetų, didelių daiktų imitacijų arba efektingų kontrastiškų spalvų - pavyzdžiui, raudonos ir juodos.

Laukite tęsinio.