Naujienos

Kodėl verta kloti plyteles?

Plytelės - universali medžiaga, kuri nuo seno plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti sienas ir grindis vonios kambaryje, svetainėje, terasoje, garaže ar rūsyje ar bet kurioje kitoje patalpoje.

Natūralios  medžiagos


Didelė dalis plytelių gaminama tiktai iš natūralių medžiagų – raudono ar balto molio, akmens masės ar stiklo. Raudono molio plytelės yra labai trapios, todėl naudojamos tik vidinėse patalpose, kur būna mažas krūvis. Ši techninė savybė, naudojant raudonas plyteles, neleidžia realizuoti ypatingų dizaino variantų. Balto molio plytelės yra daug patvaresnės ir jau leidžia kurti įvairesnes dizaino variacijas. Šios plytelės beveik nesugeria drėgmės, todėl jas galima naudoti ir drėgnose patalpose. Akmens masės plytelės visai nesugeria drėgmės, yra atsparios šalčiui ir vandeniui. Jos nedyla, labai patvarios visokiems mechaniniams poveikiams (brūžinimui, spaudimui ir t.t. ), todėl naudojamos patalpose, kuriose didelis mechaninis krūvis, balkonuose, ložėse, terasose. Mozaikinės plytelės (www.arsenalas.lt, www.artesana.lt, www.1000plyteliu.lt, www.iris.lt) dažniausiai naudojamos kuriant dekoratyvines akmens masės ar molio plytelių juostas. Taip pat išgaubtų paviršių apdailai, pavyzdžiui, kolonų ar puskolonių apdailai. Šios grupės plytelės gaminamos ir iš stiklo.

Kaip nustatyti plytelių paskirtį?

Vizualiai neįmanoma nustatyti, kurios plytelės skirtos sienų, kurios grindų, kurios vidaus darbams, kurios išoriniams darbams: balkonų ir terasų apdailai. Plytelių naudojimo paskirtį nusako techniniai parametrai. Gamintojai, galvodami apie klientų norus ir poreikius sukurti vieno stiliaus namų interjerą, gamina skirtingų medžiagų kolekcijas (www.arsenalas.lt, www.artesana.lt, www.1000plyteliu.lt, www.iris.lt), todėl suderintų spalvinių gamų plytelės skirtos ir sienų, ir grindų apdailai. Pavyzdžiui, keramikinės plytelės sienų apdailai ir akmens masės plytelės grindų apdailai. Grindų apdailos plytelių glazūra paprastai gaminama daugiau matinė, kad plytelės nebūtų tokios slidžios. Bet kuriomis, grindims skirtomis plytelėmis, galima kloti ir sienas, bet ne visomis plytelėmis, kurios skirtos sienų apdailai, galima kloti grindis, nes sienų plytelės nėra tokios patvarios.

Kaip apskaičiuoti kiekį?

Perkant plyteles, patariama įsigyti 10 procentų daugiau plytelių, negu klojamas paviršius. Klojant plyteles pasitaiko, kad darbo metu plytelės sudūžta, kartai jas reikia supjaustyti gabalais. Medžio centro prekybos centre, Apdailos medžiagų galerijoje , konsultantai Jums paskaičiuos reikiamą kiekį plytelių. Jums reikės nurodyti tikslų patalpos planą ir plotą. Jie pasiūlys optimaliausią grindų ar sienų klojimo shemą, bei paskaičiuos plytelių kiekį. Daugiau informacijos gausite: (www.arsenalas.lt, www.artesana.lt, www.1000plyteliu.lt, www.iris.lt).