Naujienos

Klasikinis- baroko stilius

Šio interjero privalumas yra tas, kad jis ilgai išlieka madingas.
Klasikinio interjero variacijų skalė yra gana plati: baroko, rokoko, klasicizmo, ampyro stilius.
Dažniausiai kuriant klasikinį interjerą šie stiliai susipina. Dekoratyvūs lipdiniai ant sienų ir lubų, kolonos, kietmedžio grindys, natūralus akmuo (marmuras), prabangūs audiniai, dekoro gausa bei klasikinės baldų formos ir išskiria šį stilių iš kitų.

 Baroko stilius

Baroko stilius atsirado XVI amžiuje, Italijoje ir sparčiai išpopuliarėjo valdininkų pilyse, bažnyčiose. Pilyse buvo labai pabrėžiamas šio stiliaus reprezentatyvus bruožas: platūs, prabangūs pastatų fasadai, vartai ir aikštelės. Vidaus patalpos buvo pripildytos dekoracijomis, marmuru, veidrodžiais, gobelenais, freskomis, lubų paveikslais, kuriuose dominavo dekoratyviniai alegoriniai vaizdai ir kiti prabangos elementai.

Daugybė veidrodžių ir  paveikslų tarsi praplatina erdvę ir vizualiai pakeičia jau įprastą stačiakampę formą, o paveikslai ant lubų sudaro įspūdį, kad lubų visai nėra. Barokui charakteringos ovalios formos, spiralės, dinamiškai susuktos linijos, plastiški paviršiai, suktos kolonos, prabangių raižinių karnizai ir rėmai.

Italijoje baldus paprastai puošdavo paveikslais, po to juos padengdavo laku. Dekoracijoms dažniausiai naudodavo auksą ir inkrustacijas. Kėdėms, stalams ir sofoms buvo pradėtos naudoti nebe tiesios, bet išrantytos linijos. Baldai pasidarė lengvesni ir patogesni. Charakteringas baroko baldų bruožas - išlenkta koja, sofos ir minkštakrėsliai papuošiami įmantriomis dekoracijomis, apmušami prabangiais audiniais - aksomu ir gobelenu, pasirodo ir tradiciniai baroko kutai.