Naujienos

Kaip įveikti šaltį?

Lietuva - Šiaurės Europos šalis. Nors vasarą mus lepina tropinės temperatūros, tačiau kiekvieną žiemą pasitinkame su nerimu - prasidėjus šalčiams padidėja namų išlaidos, o patys namai ne visada tampa šilti. Kaip tai įveikti? Žemiau, truputis labai naudingos informacijos apie namų šildymą.

 

Šildytuvo, reikiamo apšildyti tam tikro dydžio patalpas, galingumas skaičiuojamas pagal formulę: 

 

 

 

 

 

 

O, paprasčiau, preliminariai galima skaičiuoti ne mažiau negu 50 Watų šildytuvo galingumo vienam m² patalpos, kai lubų aukštis iki 3,0 metrų, langų plotas yra iki 8% patalpos ploto ir yra tik viena išorinė siena. 


Kokią sistemą - radiatorius ar grindinį šildymą - rinktis pirmiausiai priklauso nuo kliento poreikių ir pasirinkto šildymo būdo. Grindinio šildymo sistema netinka kai norime grindis kloti kiliminėmis dangomis ar medžio masyvo lentomis, nes šios dangos yra nelaidžios šilumai ir gali deformuotis dėl kintančios temperatūros. Tai nesuteiks klientui komforto, kurio jis tikisi, todėl grindiniam šildymui reikėtų rinktis tam tinkamas dangas, pavyzdžiui, keraminės ir akmens masės plytelės, trisluoksnis klijuojamas parketas ir pan. Grindinio šildymo privalumas toks, kad paduodama temperatūra į sistemą yra  iki 50°C, tai leidžia sumažinti šildymo kaštus.

Radiatoriai taip pat puikiai tinka įvairiose šildymo sistemose ir neturi specialių reikalavimų grindų dangai ar kitoms konstrukcijoms. Radiatoriai veikia konvekcijos principu - maišo patalpoje esantį orą taip sušildydami visą patalpą.  Jo montavimas paprastas ir nereikalaujantis iš anksto numatytų konstrukcinių sprendimų. Tai lengvai keičiamas įrenginys. Radiatoriaus minusas yra tai, jog  juos sunkiau valyti ir prižiūrėti. Taip pat norint, kad sistema dirbtų maksimaliu galingumu, paduodama temperatūra turi būti apie 60-70°C, todėl katilas dirba aukštesnėje temperatūroje nei naudojant grindinį šildymą.

Taip pat egzistuoja įvairūs infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Vieni gali būti naudojami gyvenamųjų ar visuomeninių patalpų šildymui, kiti pramoniniuose objektuose, dar kiti šildo atviras zonas lauke ar padeda gamybos procesuose pagreitinti džiūvimo procesus ir t.t. Todėl labai svarbu prieš įsigyjant tokį šildymo prietaisą, ar įrengiant visą šildymo sistemą pasikonsultuoti su šios srities specialistais.