Naujienos

Ką reikia žinoti prieš keičiant duris?

Jei pasirinkote durų gamintoją, susitarkite, kad specialistas atvažiuotų ir dar kartą išmatuotų visas durų angas. Patys galite būti išsimatavę, bet patyręs profesionalas žino, į ką atkreipti dėmesį ir kokių gali būti nesklandumų, apie kuriuos patys galite ir nenutuokti. Be to, bus iš ko pareikalauti, jei darbas bus atliktas nekokybiškai. Taip pat su juo pasitarkite dėl medžiagų, apdailos ir t.t.

Kai jau turite visus matmenis, sudarykite naujų durų sąmatą ir, prieš duodami avansą, be kurio niekas neapsiims dirbti, pasirašykite sutartį. Aišku, prieš pasirašant, ją reiktų gerai perskaityti. Jei atvykęs asmuo kelia abejonių, nors tokių dalykų pasitaiko retai, įsitikinkite, kad jis turi teisę pasirašyti sutartį ir paimti pinigus.

Kai tai bus padaryta, belieka laukti, kol atveš duris. Jei jos gaminamos vietoje, neturėtų trukti ilgiau kaip dvi savaites. Jei durys atvežtinės, gali tekti palaukti ilgiau.

Kai sulauksite durų, būkite dar dėmesingesni negu pasirašydami sutartį. Pirmiausia apžiūrėkite, ar atvežtos durys nepažeistos. Praverstų stebėti darbininkų darbą.

Jei durys sumontuotos tinkamai, durų dėžė ir durys turi stovėti griežtai statmenai. Durys iškart turi būti ne tik gražios, bet ir atitikti joms keliamus reikalavimus: turi lengvai ir nekliūdamos varstytis, neturi užsidaryti pačios ir pan. Jei taip yra, galima tikėtis, kad darbas atliktas sąžiningai.

 

Sumontavę duris, darbininkai turi įteikti pasirašytus dokumentus, kad darbai baigti ir pinigai gauti. Priimdami dokumentus, įsitikinkite, kad ten yra visi reikiami parašai ir antspaudai. Rimta bendrovė savo gaminiui suteiks garantiją, su kuria galima tikėtis nemokamų paslaugų gedimo atveju. Reikėtų pasidomėti iš anksto, kokiam laikotarpiui garantija suteikiama. Jei metams ar trumpiau, su tokiais gamintojais verčiau neprasidėkite, nes jų duris po metų gali tekti keisti. Taip pat žinotina, kad garantija taikoma visiems durų elementams. Net sugedus rankenėlei, bendrovės darbuotojas turi atvažiuoti jos pakeisti.

Keičiame kambarių duris

Seną butą, kad jis atgimtų, reikia kartkartėmis atnaujinti. Kiekvienuose namuose svarbus vaidmuo tenka durims, kurios keičia viso buto įvaizdį.

Nusprendus keisti vidines duris, reikia atsiminti pagrindinę dizainerių taisyklę - visos durys turi būti vieno stiliaus ir vienos spalvos. Tad, jei keisite duris, keiskite visas. Taigi, kyla klausimas: tą daryti patiems ar viską patikėti specialistams. Norint atsakyti į šį klausimą, reikia apskaičiuoti savo finansines galimybes. Jei perkate brangias, kokybiškas duris iš masyvo, tai visus montavimo darbus reikėtų patikėti gamintojui arba jo atstovui. Jei perkate pigias duris, aišku, kad norite sutaupyti, taigi, galima jas montuoti ir patiems. Juo labiau, jei turite statybinių įgūdžių, tikrai nebus sudėtinga. Džiaugsitės ne tik naujomis durimis, bet ir tuo, kad įstatėte pats. Jei pirksite pigias duris ne parduotuvėje, o iš gamintojo, gali būti, kad jo atsiųsti montuotojai dirbs paskubomis, tad trūkumų tikrai bus, tik juos pastebėsite gerokai vėliau.

Taigi, jei nusprendėte taupyti ir statyti duris patys, pateiksime kelis patarimus.

Pirmiausia reikia išimti senas duris. Kalbama ne tik apie duris, bet ir durų staktos išgriovimą. Jei apvadai trukdo išimti duris, nuimkite juos. Atsargiai iškelkite senąsias duris. Belieka iš sienų ištraukti durų tvirtinimo elementus ir išimti durų staktą. Jei daugiau ja neplanuojate naudotis, prieš išimant galima supjaustyti į smulkesnes dalis - bus paprasčiau. Pašalinus staktą, bus tuščia durų anga, kurią reikia paruošti naujoms durims.

Durų stakta dažniausiai tvirtinama prie į sienas įmontuotų medinių tašelių. Jei mediniai tašeliai išlikę ir jų būklė dar pakankamai gera, naujųjų durų staktą galima tvirtinti prie jų. Jei jų nėra arba jų būklė nepatenkinama, durų staktą medsraigčiais teks tvirtinti į specialiai išgręžtas naujas ertmes. Išgręžus galima pradėti montuoti.

Išimame iš naujų durų pačias duris, pasiliekame tik staktą, kurią ir montuojame durų angoje. Naudodamiesi gulsčiuku, pastatome staktą vertikaliai (tiksliai!). Jei stakta juda, įtvirtiname ją, įkaldami kaiščius. Patogiau, jei laikančiuosius varžtus šiek tiek įsuksite. Vertikalumas nustatomas pagal dviejų plokštumų rodmenis. Taisyklingai sumontuota stakta bus tiksliai stačiakampė, o kraštinės - visiškai vertikalios. Vietose, kur yra tašeliai arba paruoštos skylutės, reikia išgręžti skylutes ir durų staktoje. Skylutė turi būti medsraigčio skersmens. Maždaug 1 cm vidinėje pusėje turėtų būti išgręžtas didesnio skersmens grąžtu, kad būtų galima paslėpti medsraigčio galvutę užmaunant ant jos dangtelį. Bene geriausiais variantas, jei kiekviena šoninė dalis bus pritvirtinta trimis medsraigčiais, o viršutinė - vienu. Taigi, iš viso reikės 7 skylučių.

Įtvirtinus staktą, ant vyrių galima kabinti duris. Tai daryti reikia neskubant ir atidžiai. Jei stakta sumontuota taisyklingai, durys turi sandariai užsidaryti ir savaime nesivarstyti. Taip pat nepamirškite tarpų. Viršuje ir šonuose tarpai turi būti po 2 mm, apačioje - 4 mm.

Kai šie darbai padaryti, laikas užtaisyti tarpus. Pripurkšite į juos montavimo putų ir laukite, kol jos sustings. Putoms sustingus, belieka uždėti apvadus. Prikalant apvadus, vertėtų nupjauti vinių galvutes ir tada jas sukalti iki galo. Taip neliks matomų įgilinimų, o mažus vinių paliktus taškelius lengva uždažyti.

Durys sumontuotos. Dabar galite sumontuoti papildomą furnitūrą: spynas, durų papuošimus, atidarymo riboklius ir pan. Visa tai reikėtų montuoti tik tada, kai durys jau bus savo vietoje.

Kaip matote, durų pakeitimas nėra labai sudėtingas procesas. Svarbiausia - nebijoti pradėti ir pasirūpinti reikiamais įrankiais. Rekomenduotina pradėti nuo mažiau pastebimos vietos - sandėliuko ar panašiai. Pirmasis blynas gali būti ir prisvilęs, tačiau tokioje vietoje netikslumai bus mažiau pastebimi, o įgyta patirtis leis nebekartoti klaidų. Be to, kadangi kiekvienos sumontuotos durys suteiks naujos patirties, sumontavę paskutiniąsias, galėsite pasijausti tikru šios srities specialistu.

 

Informacijos šaltinis: ASA.LT