Naujienos

Istorinis interjero stilius II dalis

Svarbu ir paveikslai, senos metalinės žvakidės, įrėmintos nuotraukos. Provanso interjerui būdingi tradiciniai Prancūzijos kaimo motyvai: vynuogės, alyvuogės, levandos.

Vidaus erdvės turėtų sietis su namo išore ir aplinka. Naujo gyvenamojo kvartalo, naujos statybos moderniame name šių stilių interjeras „nesuskambės“ ir netgi gali kvailai atrodyti. Tačiau jei namas yra klasikinis, apdailai naudojamos klinkerinės plytos, šviesus tinkas ar akmens apdaila – visai kas kita. Vintažo ar Provanso stiliai taip pat puikiai tiktų senamiestyje, nes būtų išsaugota tos vietos nuotaika, pastato išorei jie būtų artimi savo istorine verte.

 Siūlyčiau eksperimentuoti ir vintažo ar Provanso stilius derinti su šiuolaikinėmis moderniomis interjero detalėmis, baldais. Tokiu būdu gaunamas eklektiškas interjeras: modernioje aplinkoje akcentuojami seni daiktai įgauna dar daugiau šarmo.

Vintažo ar Provanso elementus galite labai paprastai pritaikyti savo interjerui. Tam užtektų radinių tėvų ar senelių palėpėje. Tikrai kiekvienas rastų.

Kuriant interjero aplinką, turite suvokti savo poreikius ir savo gyvenimo būdo viziją.

Straipsnį parengė Medžio centro administracija.