Naujienos

Interjero dizaino stiliai 1 dalis

Interjero leidiniai pateikia puikių būsto įrengimo pavyzdžių, tačiau negalima pamiršti, kad norint sukurti gerą stilių, grožio ir patogumo harmoniją, nepakanka pasirinkti gražių atskirų dekoro elementų ar pabandyti kopijuoti baldų išdėstymą.
Kiekvienam būstui ir kiekvienam žmogui reikalinga individuali erdvė, atspindinti jo asmenybę, gyvenimo būdą, intelektą, pomėgius.

Klasikinis
Šio interjero privalumas yra tas, kad jis ilgai išlieka madingas.
Klasikinio interjero variacijų skalė yra gana plati: baroko, rokoko, klasicizmo, ampyro stilius.
Dažniausiai kuriant klasikinį interjerą šie stiliai susipina. Dekoratyvūs lipdiniai ant sienų ir lubų, kolonos, kietmedžio grindys, natūralus akmuo (marmuras), prabangūs audiniai, dekoro gausa bei klasikinės baldų formos ir išskiria šį stilių iš kitų.

 

 

Moderni klasika

Tai – klasikinių elementų panaudojimas modernioje aplinkoje. Nenorint nukrypti į eklektiką, svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp šios dienos tendencijų ir klasikos formų. Klasikinio interjero akcentai yra paprastesni ir subtilesni, o modernioji šio stiliaus pusė suteiks daugiau švaros ir erdvės pojūčio.

Moderno
Madingas, ekstravagantiškas ir funkcionalus interjero stilius.
Šio stiliaus kokybė pasireiškia aiškiomis linijomis ir apdailos medžiagų išskirtinumu. Tai metalas, lakuoti baldų paviršiai, egzotiškos medienos dekoras. Naudojami tik reikalingiausi interjero dizaino elementai, gerai pasveriant jų įtaką erdvės estetikai.

Minimalistinis
Tai – visiškas nebūtinų dekoro detalų atsisakymas. Dominuoja balta spalva, kuri labiausiai išryškina erdvės formą. Šviesa yra viena iš pagrindinių dekoravimo išraiškų, kvadratas ir stačiakampis šio interjero stiliaus formos. Dažniausiai naudojami dekoro akcentai, kurie išsiskiria išties aukšta kokybe arba išliekamąja verte.

Kaimiškasis (Country)
Tai – liaudiško stiliaus išraiška. Jame naudojamos natūralios apdailos medžiagos: akmuo, medis, molis, metalas, natūralūs audiniai. Baldų ir interjerų aksesuarų formos neišgrynintos, grubios, bet jaukios. Spalvinis sprendimas yra pabrėžtinai etnografinio pobūdžio, jis priklauso nuo šalies ar regiono ypatumų.

Istorinis
Šis stilius dažniausia siejamas su vienu ar kitu istorinės vietovės stiliumi: egiptietišku, japonišku, indišku. Jame išryškinami į tam tikrai kultūrai būdingi aplinkos estetikos bruožai, dekoravimo elementai ir gyvensenos ypatumai, pritaikant juos konkrečiai nūdienos aplinkai.

Pirmas žingsnis kuriant interjero aplinką, turite suvokti savo poreikius ir savo gyvenimo būdo viziją.

 

Straipsnį parengė Medžio centro administracija.