Naujienos

Grindjuosčių atnaujinimas

 

Grindjuostės yra daugelio patalpų puošmena, todėl, jei jos yra matomos, turi būti geros būklės. Taigi apgadintas grindjuosčių dalis būtina pakeisti. Kokį atnaujinimo būdą rinktis, priklauso nuo to, ar pažeidimai yra maži ar dideli.

 

Nedidelės skylutės

Nedidelius pažeidimus, tokius kaip įbrėžimai ar plyšiai, kurie atsiranda su laiku dėl dėvėjimosi, prieš lakuojant ar dažant grindjuostes, galima užpildyti universaliu užpildu ir nušlifuoti švitriniu popieriumi. Šiek tiek didesnes skyles patariama užmaskuoti kitokiu, patvaresmiu būdu. Šie maskavimo darbai paparastai turi būti atliekami, kai nuo grindjuosčių nuimami kokie nors įtaisai, pvz., kai keičiama kikių nors vamzdžių ar laidų padėtis ir grindjuostėse lieka skylučių.

 

 - Užpilkyte skylutes glaistu ir greitai jį suspauskite. Medienos užpildas yra žymiai kietesnis nei universalus užpildas, be to, nesusitraukia. Išdžiuvęs jis būna labai kietas, todėl stenkitės, kad užpildas nebūtų išsikišęs, nes vėliau gali būti sudėtinga jį nušlifuoti.

- Kai užpildas išdžiūva, geru švitriniu popieriumi nušlifuokite jo paviršių – taip paruošite jį kitam žingsniui.

 

 

- Padenkite užpildytas skylutes plonu paviršiaus sluoksniu, leiskite jam išdžiūti ir, prieš dažydami, nušlifuokite švitriniu popieriumi.

Didelės skylės

 

Jei grindjuostėse yra didėlių skylių ar stambesnių pažeidimų, gali tekti pakeisti tam tikras jų dalis. Galima išpjauti tam tikras atkarpas, tačiau tai gan sudėtingas ir daugiau laiko reikalaujantis procesas. Žymiai paprasčiau yra pakeisti visą grindjuostę. Jei grindjuostės paprastos, be ypatingų raižinių ar ornamentų,jos yra gana nebrangios. Pakeitus visą grindjuostę palei sieną, rezultatas bus neabejotinai geresnis, nei užmaskavus pakeistą grindjuostės dalį.

 - Plaktuku ar plytų keltuvu atplėškite grindjuostę nuo sienos virš grindjuostės

-Pašalinkite visas senas vinis jei yra), nes jos trukdys tvirtinti naują grindjuostę. Išpjaukite ir pritvirtinkite naują dalį. Jei grindjuostes reikia jungti, būtina vykdyti 3 ir 4 punktuose pateiktus nurodymus.