Naujienos

GRINDŲ PLYTELĖS: KAIP IŠSIRINKTI TINKAMAS?

  Kai reikia išsirinkti grindų plyteles, kartais galima pasimesti: jų siūloma tikrai nemažas asortimentas, todėl tenka rinktis itin atsargiai. Taigi, kokios grindu plyteles pačios kokybiškiausios ir kaip tokias išsirinkti? Tą padaryti visai nesunku, tereikia laikytis keletos taisyklių.

 Pasitaiko tokių atvejų, kad  išklotos plytelės po kurio laiko įskyla – taip dažniausiai nutinka dėl to, kad jos buvo naudotos ne pagal paskirtį arba buvo brokuotos. Pasirinkus kokybiškas grindų plyteles su tokiais atvejais susiduriama tikrai retai, tačiau, vis dėlto, kartais taip nutinka. Taigi, svarbu dar prieš perkant plyteles įvertinti jų kokybę.

Renkantis plyteles svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją, taip pat ir nuorodą, kad pagaminta prekė atitinka Europos Sąjungos pagamintus standartus, įvertinti paviršiaus tipą. Paprastai plytelių kokybę galima būtų įvertinti keliais kriterijais:

-       stiprumą plyteles lenkiant,

-        dilumą,

-        atsparumą šalčiui ir trūkinėjimui.

 

Tai yra pagrindiniai kriterijai, vertinat grindų plytelių kokybę.

   Atsparumas dilumui gali būti skirstomas į penkias klases. Pirmos klasės atsparumas dilumui yra pats mažiausias, o penktos klasės – didžiausias. Taigi, šios  būtų pačios atspariausios dilumui, ir gali būti pasirenkamos tokioms patalpoms, kuriose judėjimas yra pakankamai didelis. Žinoma, penktos klasės grindų plytelės kainuos brangiau, tačiau dėl jų kokybės galėsite būti užtikrinti, ir nesijaudinti, kad plytelės greitai nudils ar įskils.

Plytelės gana dažnai klojamos ir lauke, todėl svarbu pasirūpinti, kad jos būtų atsparios šalčiui. Mūsų šalyje šilti orai lepina ne taip ir dažnai, o žiema kartais užsitęsia, ir tai tikrai turi neigiamą įtaką lauke išklotoms plytelėms. Atsparumą šalčiui galite įvertinti, pasidomėję, kiek plytelės sugeria vandens. Kuo daugiau sugeriama vandens, tuo mažesnis atsparumas šalčiui, nes sugeriamas vanduo sušąla, ir dėl to plytelės gali imti trūkinėti. Tuo tarpu, jei patalpose, kuriose klojamos plytelės pakankamai šilta, galima nesibaiminti dėl plytelių atsparumo karščiui – tam atsparios visos plytelės, todėl galėsite įsirengti šildomas grindis.

Taigi,  renkantis grindų plyteles svarbu žinoti ne tiek ir daug – svarbiausia įvertinti plytelių gamintoją, atsparumą šalčiui (jei jos bus klojamos lauke) ir dilumą. Įvertinę šiuos kriterijus, tikėtina, išsirinksite tikrai kokybiškas plyteles, kurios jums tarnaus ilgai.

Mūsų prekybos centre Jums patars konsultantai, kokios plytelės yra tinkamos laukui ir kurios yra tinkamos vidaus apdailai. Plytelėmis prekiauja : UAB „Iris“ http://www.iris.lt, UAB „Artesana“ http://www.artesana.lt, UAB „Tūkstantis plytelių“ http://www.1000plyteliu.lt , UAB „Arsenalas“ http://www.arsenalas.lt.

Informaciją parengė Medžio centro administracija.